Yhdistyksen syyskokous ti 20.11. klo 18

Tervetuloa Turun Historiallinen Yhdistys ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen, joka pidetään tiistaina 20.11.2012 klo 18:00 Cafe Qwenselissä (Läntinen Rantakatu 13b, Apteekkimuseon sisäpiha). Kokouksessa päätetään vuoden 2013 jäsenmaksun suuruudesta ja toimihenkilöiden kulukorvauksista, johtokunnan jäsenten lukumäärästä, valitaan johtokunnan puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja muu johtokunta vuodeksi 2013, valitaan toiminnantarkastaja tarkastamaan yhdistyksen vuoden 2013 hallintoa ja tilejä sekä esitetään yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2013.

Kokoukseen sisältyy kahvitarjoilu.

Kokouksen jälkeen on vuorossa kokousesitelmä, jonka pitää tutkija Jarkko Keskinen aiheesta: Oma ja yhteinen etu paikallisyhteisössä 1700–1800-luvulla

Jaa

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

HUOM! Kirjojen ja julkaisujen tilaukset kannattaa lähettää osoitteeseen: info@thy.fi. Kommentit ovat julkisia joten niihin ei kannata sisällyttää osoitetietoja tai muita yhteystietoja.

Vieritä ylös