Yhdistyksen syyskokous ja uusi johtokunta

Yhdistyksen syyskokous pidettiin Turun yliopiston tiloissa torstaina 27.11. Kokous valitsi uuden johtokunnan, joka aloittaa työnsä tammikuussa.

Johtokunnan puheenjohtajan nuijaa heiluttaa jatkossa Pertti Grönholm. Hän on toiminut aiemmin varapuheenjohtajana ja julkaisuvastaavana. Varapuheenjohtajuus siirtyy Harri Kiiskiselle. Vanhasta johtokunnasta jatkavat lisäksi Sirpa Kelosto, Olli Kleemola, Petri Kähkönen, Antti-Jussi Nygård ja Lauri Viinikkala. Kokonaan uusia johtokunnan jäseniä ovat Anniina Lehtokari ja Virpi Kivioja.

Jaa

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

HUOM! Kirjojen ja julkaisujen tilaukset kannattaa lähettää osoitteeseen: info@thy.fi. Kommentit ovat julkisia joten niihin ei kannata sisällyttää osoitetietoja tai muita yhteystietoja.

Scroll to Top